Nauja galia: streso nualintai odai – kosmetika su adaptogenais

February 28, 2023

Nauja galia: streso nualintai odai – kosmetika su adaptogenais

Nauja galia: streso nualintai odai – kosmetika su adaptogenais.

Medituojate, kad išlaikytumėte vidinę ramybę? Vadinasi, tikrai žinote, kas yra kasdienis stresas. Jei staiga užplūdusį nerimą ar įtampą jau išmokote suvaldyti kvėpavimo pratimais, metas pasirūpinti ir savo odos ramybe. Pažangiausios kosmetikos gamintojai surado būdą, kaip padėti kasdienio streso alinamai odai ilgiau išlaikyti jaunystę. Iš arčiau pažvelkime į karščiausią kosmetikos tendenciją – odos priežiūros priemones su adaptogenais.

Medituojate, kad išlaikytumėte vidinę ramybę? Vadinasi, tikrai žinote, kas yra kasdienis stresas. Jei staiga užplūdusį nerimą ar įtampą jau išmokote suvaldyti kvėpavimo pratimais, metas pasirūpinti ir savo odos ramybe. Pažangiausios kosmetikos gamintojai surado būdą, kaip padėti kasdienio streso alinamai odai ilgiau išlaikyti jaunystę. Iš arčiau pažvelkime į karščiausią kosmetikos tendenciją – odos priežiūros priemones su adaptogenais.

Pradėkime nuo streso. Šiuolaikinis gyvenimo ritmas toks greitas ir pašėlęs, kad per dieną galime patirti net keletą streso epizodų. Vadovas pakėlė balsą – jūsų organizme staigiai šoktelėjo streso hormono kortizolio lygis. Netikėtai prisiminėte, kad prezentacijos reikės jau rytoj, o jūs dar nė nepradėjote – ir vėl kortizolis šauna į palubes. Tokie šoktelėjimai neigiamai veikia ne vien mūsų nervų sistemą ir antinksčius, bet ir odą. Nuolat patirdamas stresą organizmas ima veikti tarsi lėtinio uždegimo sąlygomis, o tai paskatina senėjimo procesus visuose audiniuose. Oda – didžiausias mūsų kūno organas, todėl nieko keisto, kad pažvelgusios į veidrodį puikiai matome streso pėdsakus veide – išsiplėtusias poras, raukšleles ir pajuodusius paakius. Oda netenka elastingumo ir sveiko švytėjimo, o jeigu jau peržengtos 40 metų amžiaus ribos, stresas gali dar labiau pagreitinti senėjimo procesus. Moksliškai įrodyta, kad moterų, patiriančių didesnį stresą, oda vidutiniškai atrodo 10 metų senesnė nei įprasta.

O kas tie mįslingieji adaptogenai? Tai augalinės kilmės medžiagos, puikiai žinomos žmonijai nuo neatmenamų laikų, kai svarbiausia buvo išlikti prisitaikant prie aplinkos. Tam tikri augalai – dažniausiai reti arba turintys išgyventi itin nepalankiomis sąlygomis – aukštai kalnuose, dykumose, kalnuose, nederlingose žemėse, dideliame karštyje ar šaltyje – sukaupia daugiau medžiagų, kurios turi apsauginių ir uždegimą malšinančių medžiagų. Kai žmogus vartoja tokius augalus, jo organizmas irgi geriau prisitaiko prie nepalankiai veikiančios aplinkos ir patiria mažesnę žalą. Mokslas aiškina, kad adaptogenai veikia ir kaip medžiagų apykaitos reguliatoriai, o tai ypač svarbu šiuolaikinio gyvenimo sąlygomis, kai stresas būna ne vien tik fizinis, bet ir psichologinis. Be to, mums reikia papildomos apsaugos ir nuo užteršto aplinkos oro. Kūnas dažnai kenčia ir nuo sveikatai nepalankios mitybos, rūkymo ir miego trūkumo.

Kosmetikos gamintojai išskirtines adaptogenų savybes pritaikė visai neseniai, kai buvo moksliškai įrodyta, kad šios medžiagos geba puikiai sutvarkyti išderintas kūno sistemas ir stiprina natūralią ląstelių apsaugą nuo biologinių stresorių. Taip pat adaptogenai lėtina odos ląstelių senėjimą, nes apsaugo DNR ir mitochondrijas, gerina energijos gamybą ir ląstelių gebėjimą gaminti baltymus. Visa tai užtikrina sveiką ląstelių funkcionavimą.

Dauguma adaptogenų – girdėti ir dažnai vartojami. Alavijai, ženšenis, saldymedžių šaknys, ožerškių uogos, pasifloros bei nemažai ajurvedinių augalų, tokių kaip ašvaganda, indiškieji lapainiai (amla) pasižymi organizmą stimuliuojančiomis savybėmis ir dažnai yra naudojami kosmetikos gamintojų. O pasauliniai dermatologinės kosmetikos lyderiai, tokie kaip kompanija „BioNike“ ėmė gaminti odos priežiūros priemones su adaptogeninėmis medžiagomis, išgautomis iš... grybų!

Unikali veido odos priežiūros priemonių linija „Defence Skinergy“ pagaminta pritaikius du skirtingus adaptogeninius kompleksus.

Paakių serumo, kremo ir balzamo sudėtyje yra adaptogeninis kompleksas su tikrinių blizgučių (reiši) ir valgomųjų dantenių (šitake) grybų veikliosiomis medžiagomis. Adaptogeniniai grybų ekstraktai padidina odos atsparumą ir leidžia jai prisitaikyti prie aplinkos ir psichologinių stresų.

Serumo kapsulėse adaptogeninė veiklioji medžiaga išgaunama iš kininio citrinvyčio (šizandros) uogų. Kininiai citrinvyčiai stimuliuoja odos ląstelių medžiagų apykaitos procesus ir skatina regeneraciją.

Be to, adaptogenų poveikį sustiprina, kolageno ir hialurono gamybą stimuliuoja ir kortizolio kiekį odoje subalansuoja priemonių sudėtyje esantys polisacharidai, išgauti iš kasijų sėklų. Aktyvuojamieji peptidai mažina stresą, kurį sukelia paros ritmo disbalansas ir lėtina senėjimo procesus. Verta įsidėmėti ir dar vieną veikliąją medžiagą – GGP. Tai Nobelio premija įvertintas aukštųjų technologijų kūrinys, padedantis išsaugoti ląstelių telomerų ilgį. GGP skatina odos atraminių elementų atsinaujinimą ir saugo nuo odos tankio praradimo bei suglebimo.

Naudojant dermatologinę kosmetiką su novatoriškais adaptogenų kompleksais ląstelės gauna daugiau energijos atsinaujinti, todėl oda tampa atsparesnė išorės poveikiui ir streso hormono kortizolio daromai žalai. Dėl suintensyvėjusios kolageno gamybos oda tampa stangresnė ir lygesnė, tonizuota, prisotinta drėgmės ir atrodo gerai pailsėjusi.