Būkite sveiki

Blog Category
  • Vaistininkės rekomendacijos: „geriausi“ ir „blogiausi“ maisto produktai jūsų virškinimo sistemai

    Pagrindinė žmogaus virškinimo sistemos užduotis yra įsisavinti ir transformuoti maistines medžiagas, taip suteikiant kūnui energijos bei kitų žaliavų, reikalingų palaikyti sveikatą ir gyvybinius organizmo procesus. Kad virškinimo sistema tinkamai veiktų, svarbu laikytis pagrindinių sveikos mitybos principų ir kiekvieną dieną vengti maisto, kuris ap…

    Skaityti daugiau...

    Vaistininkės rekomendacijos: „geriausi“ ir „blogiausi“ maisto produktai jūsų virškinimo sistemai
  • Vaistininkė paaiškino, kas nutinka mūsų kūnui, jei geriame nepakankamai vandens

    Kad kūnas tinkamai funkcionuotų, kasdien būtina gerti pakankamai vandens. Vanduo yra gyvybiškai svarbus beveik visiems gyvybiniams procesams, įskaitant smegenų funkciją, energijos apykaitą ir širdies sveikatą. Jis turi įtakos ne tik mūsų sveikatai, bet ir išvaizdai bei savijautai apskritai. „Apotheka vaistinės“ vaistininkė Gaiva Seliutiene nurodo, …

    Skaityti daugiau...

    Vaistininkė paaiškino, kas nutinka mūsų kūnui, jei geriame nepakankamai vandens
  • Vaistininkė pataria, ką svarbu turėti namų vaistinėlėje vasaros metu

    Karštąjam sezonui įsibegėjus, daugiau laiko praleidžiame vaikščiodami, važinėdami dviračiu, iškylaudami ir užsiimdami kitomis veiklomis. Todėl svarbu užtikrinti, kad namų vaistinėlėje būtų vaistų, priežiūros produktų ir kitų šiam sezonui aktualių priemonių. Vaistinių tinklo „Apotheka vaistinė“ vaistininkė Leonora Puodžiūnaitė plačiau paaiškina, ką …

    Skaityti daugiau...

    Vaistininkė pataria, ką svarbu turėti namų vaistinėlėje vasaros metu
  • Kuo ilgiau gyja žaizda, tuo didesnis lieka randas. Praktiniai „Apotheka vaistinė“ vaistininkės patarimai, kaip sumažinti randus

    Mažai kas sutinka su posakiu, kad randai puošia. Priklausomai nuo rando dydžio ir vietos, jis gali tapti kosmetiniu defektu ir žymiai pabloginti žmogaus gyvenimo kokybę bei savivertę. Apotheka vaistinės vedėja Sandra Labutytė pataria, kaip tinkamai prižiūrėti žaizdas, kad jos kuo greičiau užgytų ir nepaliktų ryškaus rando.

    Skaityti daugiau...

    Kuo ilgiau gyja žaizda, tuo didesnis lieka randas. Praktiniai „Apotheka vaistinė“ vaistininkės patarimai, kaip sumažinti randus
  • Saccharomyces Boulardii – žarnynui ir ne tik

    Boulardii – kas tai?

    Saccharomyces boulardii – tai specifinė mielių rūšis, mieliagrybis, plačiai naudojamas klinikinėje praktikoje. Gaunamas atskyrus nuo Indonezijoje augančių tropinių vaisių. Žiūrint pro mikroskopą – atrodo panašiai, kaip bakterija, tačiau iš tikrųjų tai yra grybelis. Geriausia temperatūra jam daugintis y

    Skaityti daugiau...

    Saccharomyces Boulardii – žarnynui ir ne tik
  • Kokį pleistrą išsirinkti esant nedideliems paviršiniams sužeidimams?

    Susižeidus yra labai svarbu pasirinkti tinkamus pleistrus.  „DermaPlast“ pleistrų  asortimentas yra labai platus: dviejų ir penkių dydžių atsparių vandeniui pleistrų rinkiniai, pleistrai jautriai odai, pleistrai vaikams, tekstiliniai pleistrai, pleistrai atsparūs vandeniui ir specialūs šiuolaikiški hidrokoloidiniai pleistrai pūslėms ir nuospaudo

    Skaityti daugiau...

    Kokį pleistrą išsirinkti esant nedideliems paviršiniams sužeidimams?
  • Dabar diabetą galima kontroliuoti dar išmaniau

    Sparčiai tobulėjančių moderniųjų technologijų laikais žmonės, siekdami palengvinti kasdienį gyvenimą, vis dažniau naudoja įvairius išmaniuosius įrenginius – ne išimtis ir CD sergantys pacientai. CD – liga, reikalaujanti nuolatinės atidžios gyvenimo būdo kontrolės, gliukozės koncentracijos pokyčių kraujyje stebėjimo ir tikslaus vaistų vartojimo.

    Skaityti daugiau...

    Dabar diabetą galima kontroliuoti dar išmaniau
  • Kas turėtų būti kelioninėje vaistinėlėje?

    „Kaip smagu keliauti po pasaulį, kai draugų veiduose šviečia saulė...“ Žinoma, jeigu jie pasiėmę tinkamai sukomplektuotą kelioninę vaistinėlę! Kokių universalių priemonių joje turi būti visada ir ką reikia įsidėti, ruošiantis į slidinėjimo kurortą arba prie jūros?

    Skaityti daugiau...

    Kas turėtų būti kelioninėje vaistinėlėje?
  • 5 svarbiausi veiksniai, padedantys reguliuoti kraujospūdį

    Sakoma, kad padidėjęs arterinis kraujo spaudimas nėra itin jaučiamas, tačiau gali suduoti netikėtą smūgį sveikatai, o žemas arterinis kraujo spaudimas, priešingai, vargina, nors nėra toks pavojingas. Todėl net jauniems ir sveikiems žmonėms reikėtų pasitikrinti arterinį kraujo spaudimą bent du kartus per metus. Esant aukš

    Skaityti daugiau...

    5 svarbiausi veiksniai, padedantys reguliuoti kraujospūdį
  • Egzaminų metas: 3 patarimai, kaip pagerinti atmintį!

    Daugeliui pavasaris reiškia intensyvų egzaminų laikotarpį, kai reikia įsiminti tiek daug faktų, kad kartais atrodo, jog tai neįmanoma.

    Skaityti daugiau...

    Egzaminų metas: 3 patarimai, kaip pagerinti atmintį!
  • Ką daryti, jei prastai miegate naktį?

    Geriausiai miego vertę supranta žmonės, kurie dėl kokių nors priežasčių negali išsimiegoti. Nesvarbu, ar to neleidžia padaryti maži vaikai, darbo grafiko ypatumai, koks nors miego sutrikimas, ar lėtinė nemiga.

    Skaityti daugiau...

    Ką daryti, jei prastai miegate naktį?
  • 5 įdomūs faktai apie cholesterolį

    Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje – vienas pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių. Tai rodo, pavyzdžiui, galimą miokardo infarkto ar insulto riziką. Tačiau kas gi yra tas cholesterolis ir ką dar apie jį reikia žinoti?

    Skaityti daugiau...

    5 įdomūs faktai apie cholesterolį
  • Kas gali sukelti lėtinį nuovargį, nervingumą ir miego sutrikimus?

    Jei vargina kojų mėšlungis, lėtinis nuovargis, žmogus dažnai yra dirglus ir kenčia nuo miego sutrikimų, šių negalavimų priežastis gali būti magnio trūkumas.

    Skaityti daugiau...

    Kas gali sukelti lėtinį nuovargį, nervingumą ir miego sutrikimus?
  • Kaip neužsikrėsti infekcinėmis ligomis?

    Suaktyvėjus viršutinių kvėpavimo takų, virškinimo virusams ir gripui, tikriausiai kiekvienam kyla klausimas, kaip viso to išvengti užsikrėtimo.

    Skaityti daugiau...

    Kaip neužsikrėsti infekcinėmis ligomis?