„Apotheka Vaistinė“ Panevežyje pradeda gyventojų skiepijimą nuo erkinio encefalito.

April 30, 2021

Pavasarėjantis oras visus kviečia į gamtą ir daugiau laiko praleisti vaikštinėjant miškuose ar miesto parkuose, tačiau erkės taip pat nubundą pavasarį ir tampa aktyvios. Svarbu išlikti budriems, bei saugoti save.

Kaip vyks skiepijimas vaistinėje?

Užsiregistravus skiepui vaistinėje, pasirinktu laiku, pirmiausiai išplėstinės praktiko vaistininkas išsiaiškina apie kliento sveikatos būklę, užduoda reikiamus klausimus apie galimas alergijas ir tik tada pakviečia patogiai įsitaisyti ir paruošti ranką, į kurią skiepys. “Po skiepo dar 15 minučių vaistininkai paprašys pasilikti ir pailsėti, bei kartu stebėti paciento savijautą ir galimas nepageidaujamas reakcijas” – pasakoja vaistinės vedėja.

Specialūs kabinetai įrengti pagal Sveikatos Apsaugos ministerijos reikalavimus, patalpose pasirūpinta visomis priemonėmis skiepijimo paslaugoms teikti.

Dirbs be išeiginių, iki vėlyvo vakaro

Kaip pabrėžė vaistinės vadovė, skiepijimo kabinetai dirbs visas savaitės dienas, iki vėlyvo vakaro: „Tai labai patogu pasiskiepyti norinčiam žmogui. Be to, vaistininkas gali profesionaliai pakonsultuoti ir apie kitas vakcinas, patarti ką daryti jeigu būtų nepageidaujama reakcija, aptarti kitus rūpimus sveikatos klausimus ir, jeigu reikia, padėti įsigyti vaistų ar vitaminų“.

Vaistinėse vienu metu dirba keli vaistininkai, tad laiko skiepijimui ir konsultavimui tikrai galės skirti pakankamai. Visiems norintiems rezervuotis skiepo laiką ar pasikonsultuoti prieš vizitą siūlome pasiskambinti nurodytu telefonu ir aptarti visus rūpimus klausimus: Apotheka Vaistinė, tel. nr.  +370 (614) 67958, PC RYO, Panėvežys.

Skiepai vaistinėje – greitai, patogu ir reikalinga

Skiepai yra pažangus būdas išvengti sunkių ligų ir tai labai aiškiai parodė COVID-19 pandemija. „Kaip matome šiandien, skiepai suteiktų galimybę vėl grįžti į įprastą gyvenimą, išvengti ligos, todėl skiepų kabinetai vaistinėse yra labai reikalingi“, – neabejoja vaistininkė. “Taip pat klientai vertina patogumą, taupo savo laiką, galbūt tai padės neatidėlioti svarbių skiepų”– komentuoja V. Rimašienė. “

Apie skiepus besiteiraujantys pacientai dažnai klausia ir apie COVID-19 vakcinaciją, vis dėlto ji vaistinėse kol kas nėra galima.

Dar ne vėlu skiepytis nuo erkinio encefalito

Šiuo metu skiepytis nuo erkinio encefalito dar ne vėlu , nors geriausia pirmąją ir antrąją vakcinos dozes gauti žiemą. „Taip yra todėl, kad erkių aktyvusis periodas prasideda pavasarį . Skiepijantis žiemą iki erkių aktyvumo periodo pradžios susidaro pakankama imuninė apsauga. Trečioji dozė užbaigia pagrindinio skiepijimosi kursą ir po jos suleidimo susidaro imunitetas, kurio pakanka ne mažiau kaip trejiems metams. Tarp pirmos ir antros dozės turi būti 1-3 mėnesių intervalas. Antroji dozė gali būti leidžiama praėjus dviems savaitėms po pirmosios dozės, jeigu Jums reikia, kad apsauga susidarytų skubiai“, – paaiškino vaistininkė. Vis dėlto net ir pasiskiepijus nereikėtų pamiršti visų saugumo nuo erkių priemonių, nes skiepas neapsaugo nuo erkių platinamos Laimo ligos.

Pagrindinės rekomendacijos, kuriomis “Apotheka vaistinė” vaistininkė siūlo vadovautis, kad apsisaugotumėte nuo erkių:

– Miške rekomenduojama dėvėti uždarus, šviesesnius drabužius. Taip erkėms bus sunkiau pasiekti Jūsų kūną, bei Jums patiems lengviau jas pamatyti

– Einant į gamtą naudoti repelentus ir kitas apsaugas nuo vabszdžių ir ekių;

– Grįžus namo svarbu apžiūrėti kūną, ar nėra erkės įsisiurbimo;

– Persirenkite ir išskalbkite gamtoje dėvėtus drabužius;

– Jeigu buvo įsisiurbusi erkė, svarbu stebėti įsisiurbimo vietą, o pablogėjus visada kreiptis į gydytoją ar artimiausią vaistininką