„Jau greitai Apotheka Vaistinė“ Vilniuje ir Panevėžyje atidarys skiepų kabinetus

March 15, 2021

Pagal Sveikatos Apsaugos ministerijos reikalavimus įrengtose patalpose pasirūpinta visomis priemonėmis skiepijimo paslaugoms teikti, apmokyti vaistininkai. Todėl tikimasi, jau Balandžio pradžioje pradėti skiepijimo darbus.

Skiepijimo vietos įrengtos „Apotheka Vaistinės“ RYO prekybos centre Panevėžyje ir Ozo prekybos centre Vilniuje.“Jei didės poreikis skiepytis vaistinėse, planuojama įrengti daugiau kabinetų didžiuosiuose Lietuvos miestuose“ – komentavo „Apotheka Vaistinė“ vedėja V.Rimašienė.

Dirbs be išeiginių, iki vėlyvo vakaro

Kaip pabrėžė vaistinės vadovė, skiepijimo kabinetai dirbs visas savaitės dienas, iki vėlyvo vakaro: „Tai labai patogu pasiskiepyti norinčiam žmogui. Be to, vaistininkas gali profesionaliai pakonsultuoti ir apie kitas vakcinas, patarti ką daryti jeigu būtų nepageidaujama reakcija, aptarti kitus rūpimus sveikatos klausimus ir, jeigu reikia, padėti įsigyti vaistų ar vitaminų“.

Vaistinėse vienu metu dirba keli vaistininkai, tad laiko skiepijimui ir konsultavimui tikrai galės skirti pakankamai. Visiems norintiems rezervuotis skiepo laiką ar pasikonsultuoti prieš vizitą siūlome pasiskambinti nurodytais telefonais ir aptarti visus rūpimus klausimus:

Vilnisu, PC Ozas, Apotheka Vaistinė  +370 (618) 50488

Panėvežys, PC RYO, Apotheka Vaistinė  +370 (614) 67958

Įgijo išplėstinės vaistininko praktikos licencijas LSMU

Pacientus skiepysiantys vaistininkai įgijo išplėstinės vaistininko praktikos licencijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU).

„Universitetas parengė tikrai išsamią ir profesionalią programą, kurią išklausė ir išplėstinės praktikos licenciją įgijo 8 mūsų vaistininkai. Tai buvo labai naudinga ir įdomu, tad nekantraujame įgytomis žiniomis pasidalinti su vaistinės klientais“, – sakė V.Rimašienė.

Skiepų kabinetai vaistinėse – labai reikalingi

„Apotheka Vaistinės“ jau šį pavasarį pradės skiepyti žmones erkinio encefalito vakcina, o rudenį – sezoninio gripo vakcina. „Vienu metu bus galima skiepytis keliomis vakcinomis. Tad, jeigu taupote laiką, viską galima padaryti iš karto“, – pabrėžė 15min pašnekovė.

Skiepai yra pažangus būdas išvengti sunkių ligų ir tai labai aiškiai parodė COVID-19 pandemija. „Kaip matome šiandien, skiepai suteiktų galimybę vėl grįžti į įprastą gyvenimą, išvengti ligos, todėl skiepų kabinetai vaistinėse yra labai reikalingi“, – neabejoja vaistininkė.

Kiekvienas esame patyrę, kad vis planuojame pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ar rudenį nuo sezoninio gripo, tačiau vis pritrūksta ryžto užsiregistruoti ir nuvykti į gydymo įstaigą. „Manau, užsukti į vaistinę įsigyti reikiamų prekių ir tuo pačiu pasiskiepyti, bus kur kas patogiau ir greičiau“, – sakė V.Rimašienė.

Dar ne vėlu skiepytis nuo erkinio encefalito

Šiuo metu skiepytis nuo erkinio encefalito dar ne vėlu , nors geriausia pirmąją ir antrąją vakcinos dozes gauti žiemą.

„Taip yra todėl, kad erkių aktyvusis periodas prasideda pavasarį . Skiepijantis žiemą iki erkių aktyvumo periodo pradžios susidaro pakankama imuninė apsauga. Trečioji dozė užbaigia pagrindinio skiepijimosi kursą ir po jos suleidimo susidaro imunitetas, kurio pakanka ne mažiau kaip trejiems metams. Tarp pirmos ir antros dozės turi būti 1-3 mėnesių intervalas. Antroji dozė gali būti leidžiama praėjus dviems savaitėms po pirmosios dozės, jeigu Jums reikia, kad apsauga susidarytų skubiai“, – paaiškino vaistininkė.

15min primena, kad Lietuvoje nustatoma ypač daug erkinio encefalito atvejų (https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/specialiste-anksciau-mes-eidavome-pas-erkes-siandien-erkes-pacios-ateina-iki-musu-duru-1028-1357558). Ne tik vietos žmonėms, bet ir turistams, vykstantiems į Lietuvą, rekomenduojama pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.

Kada nuo COVID-19 galėsim pasiskiepyti savo lėšomis, be eilės

Paklausta, ar naujuose kabinetuose bus galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19, „Apotheka Vaistinė“ atstovė sakė, kad tokia galimybė svarstoma: „Kai įstatymas leis, mes skiepysim“. Tačiau kol kas, pagal Lietuvos Sveikatos Apsaugos ministro įsakymą, išplėstinės praktikos vaistininkas gali atlikti vakcinaciją tik erkinio encefalito ir sezoninio gripo vakcinomis suaugusiems žmonėms.

„Mes juokaujame, kad dabar liko tik viena liga – COVID-19, o kitų nebėra. Registrų centras turi sutvarkyti prisijungimus prie e.sveikatos sistemos, tada mes galėsime pradėti aktyvų žmonių skiepijimą. Planuojama data – kovo mėnesio pabaiga. Balandžio mėnesį sezoninio gripo vakcina nebebus aktuali, tad skiepytis vaistinėse nuo sezoninio gripo reikėtų pradėti rudenį“, – paaiškino vaistininkė, pridurdama, kad sezoninio gripo vakcinos – tikrai saugios, jomis galima skiepyti net ir nėščias moteris visą nėštumo laikotarpį.

V.Rimašienė nesiėmė prognozuoti, kada galima tikėtis komercinių vakcinų nuo COVID-19 ir savomis lėšomis pasiskiepyti greičiau: „Prognozuoti sunku, nes vakcinų labai trūksta ir kada jų bus pakankamai neaišku.“

 

Šaltinis: 15min.lt