Kuo skiriasi šlapimą absorbuojantys įklotai ir higieniniai įklotai?

April 20, 2022

Kuo skiriasi šlapimą absorbuojantys įklotai ir higieniniai įklotai?

Daugelis su šlapimo nelaikymo problema susiduriančių moterų ir vyrų naudoja įprastus higieninius paketus arba įklotus. Tokį pasirinkimą gali lemti turimos informacijos trūkumas arba nors išvengti specialių šlapimą sugeriančių gaminių. Esant šlapimo pūslės sutrikimui, specialūs šlapimo nelaikymui skirti įklotai – tinkama priemonė kovoti su simptomais saugiai ir diskretiškai.

Daugelis su šlapimo nelaikymo problema susiduriančių moterų ir vyrų naudoja įprastus higieninius paketus arba įklotus. Tokį pasirinkimą gali lemti turimos informacijos trūkumas arba nors išvengti specialių šlapimą sugeriančių gaminių. Esant šlapimo pūslės sutrikimui, specialūs šlapimo nelaikymui skirti įklotai – tinkama priemonė kovoti su simptomais saugiai ir diskretiškai.

Kodėl nuo šlapimo nelaikymo problemos kenčiančios moterys ir vyrai dažniau renkasi įprastus higieninius įklotus?

Higieninių įklotų naudojimas menstruacijų metu įprastas daugumai moterų – šių produktų naudojimas bėgant metams pasiteisino. Jei staiga atsiranda nedidelis šlapimo nelaikymas, įprastai pirmiau pradedama naudoti mums jau gerai pažįstamas priemones. Šlapimo nelaikantys vyrai imituoja, kad higieninius įklotus perka savo partnerei ir iš pradžių taip pat juos naudoja. Tokį pasirinkimą dažniausiai lemia gėdos jausmas ir nežinojimas apie tinkamas šlapimą sugeriančias priemones.

Iš pažiūros atrodo logiška vietoj sugeriančių įklotų naudoti higieninius paketus: daugeliui moterų ši priemonė jau tapo įprasta. Be to, pirkti higieninius paketus savo partnerėms dažnai tenka ir vyrams. Būtent dėl to šis produktas, priešingai nei šlapimą sugeriančiomis priemonės, jiems jau nėra naujovė.

Žmonės taip pat gali jausti gėdą ir tada, kai atsiranda šlapimo ar išmatų nelaikymas. Dėl šios priežasties vengiama pirkti specialias tam skirtas priemones. Dažnu atveju pirmiausia nusprendžiama rinktis higieninius paketus1. Visgi svarbu žinoti, kad sugeriantys įklotai šiuo atveju gali patenkinti jūsų poreikius daug geriau nei higieniniai įklotai. Be to, ilgainiui dar ir sutaupysite pinigų.

Kodėl higieniniai įklotai netinka esant šlapimo nelaikymui?

Iš pirmo žvilgsnio higieniniai įklotai – pigesni už specialius šlapimą sugeriančius įklotus. Vis dėlto, tokios priemonės skirtos tik kraujui menstruacijų metu sugerti, o jis išsiskiria lėčiau ir mažesniais kiekiais nei šlapimas. Be to, kraujas klampesnis už šlapimą. Todėl įprasti higieniniai paketai negali sugerti tokio šlapimo kiekio ir juos reikia keisti daug dažniau nei šlapimą sugeriančius įklotus.

HARTMANN nacionalinė klinikinė patarėja Sonya Meyer paaiškina, kad higieninius paketus galima naudoti esant gausioms menstruacijoms, bet šių įklotų sudėtyje paprastai yra tik celiuliozės ir mažai superabsorbento. Kadangi menstruacijų kraujas koaguliuoja, jis lengvai prilimpa prie įkloto pluošto arba celiuliozės. Šlapimo atveju yra kitaip. Higieninis įklotas paprastai neleidžia odai išlikti sausai, todėl gali atsirasti nemalonus kvapas. Dėl to naudoti higieninius įklotus yra brangiau. Tokių įklotų sugeriamas skysčių kiekis yra nedidelis, todėl juos reikia keisti 10 ar daugiau kartų per dieną.

Parduodama ir higieninių paketų, kurie specialiai pažymėti kaip „skirti naudoti esant šlapimo nelaikymui“. Tokių produktų sugeriamumas yra mažas, nes paprastai jie sugeria tik 50-100 mililitrų skysčio. Būtent dėl šios priežasties negalima tokių paketų lyginti su specialiais šlapimą sugeriančiais gaminiais. Šlapimą sugeriantys įklotai gaminami atsižvelgiant ne tik į reikiamą sugeriamumą, bet ir į sergančiojo lytį, dydį ir judrumą. Skiriamas lengvas šlapimo pūslės silpnumas (per 4 valandas netenkama apie 100 ml šlapimo) ir sunkus šlapimo nelaikymas (apie 300 ml).

Kiti šlapimą sugeriančių įklotų privalumai

Jei šlapimo nelaikymo problema tinkamai nesprendžiama, tyko daugybė ilgalaikių pavojų sergančiųjų sveikatai: nuo odos sudirgimų ir pragulų iki šlapimo takų infekcijų ir inkstų ligų. Taigi, pasireiškus šlapimo pūslės silpnumo simptomams ypač svarbu naudoti tinkamus produktus.

Šlapimą sugeriantys gaminiai specialiai sukurti greitai tekančiam šlapimui sugerti. Jie pagaminti iš didele absorbcija pasižyminčio polimero, kuris sulaiko drėgmę nuo odos ir užtikrina, kad ji ne tik išliktų sausa, bet ir neskleistų kvapų. HARTMANN „MoliCare®“ produktai papildomai neutralizuoja ir rūgštinį šlapimą, kuris gali sukelti odos sudirginimą ar bėrimą.

Diskretiška apsauga ir pasitikėjimas savimi

Aukštos kokybės šlapimą sugeriantys įklotai ilgainiui suteikia didesnį saugumo ir komforto pojūtį – taigi, ir daugiau pasitikėjimo savimi. Šlapimo nelaikymo gaminiai dažnai vadinami „sauskelnėmis suaugusiems“. Šis šnekamosios kalbos posakis reiškia, kad šlapimą sugeriančios priemonės yra nepatogios, beformės ir mažinančios pasitikėjimą savimi. Bet šlapimo sugėrimo priemonės dėvėjimas neturi būti nemalonus!

Yra specialiai vyro ir moters kūnui pritaikytų įklotų, kurie užtikrina diskretišką apsaugą, o dėvint drabužius praktiškai nepastebimi. Be to, jie taip pat užtikrina komfortą ir greitai sugeria skysčius, taigi dėvėjimas bus garantuotai malonus ir patogus. HARTMANN siūlo platų, jūsų poreikius atitinkantį įvairių šlapimą sugeriančių „MoliCare®“ gaminių asortimentą.

Naudodami tinkamą šlapimo nelaikymo įklotą galite dirbti, sportuoti ir miegoti nesirūpindami dėl tinkamos apsaugos.

Priklausomai nuo šlapimo nelaikymo sunkumo lygio, tipo ir dažnumo, nuo asmeninių pageidavimų ir tinkamumo, HARTMANN siūlo šiuos variantus:

- jei gaminiai turi būti panašūs į higieninius įklotus, rekomenduojami anatominės formos skirtingo sugeriamumo „MoliCare® Premium“ moteriški ir „MoliCare® Premium“ vyriški įklotai su lipnia juostele, dėvimi įprastuose apatiniuose drabužiuose;

- be įklotų, taip pat yra anatomiškai suformuotos skirtingo sugeriamumo ir dydžio vienkartinės „MoliCare® Premium“ moteriškos ir „MoliCare® Premium“ vyriškos kelnaitės, dėvimos kaip įprasti apatiniai drabužiai.

Šaltiniai:

1Kontinenz, Inkontinenz, Kontinenzförderung, Praxishandbuch für Pflegende, Hayder, Kuno, Müller, Huber Verlag, Seite 35 ff

2https://helloclue.com/articles/cycle-a-z/what's-normal-period-volume-and-heaviness