April 5, 2019

Ko reikia nagams?

Nagai kaip atversta knyga – jeigu jie kuo nors nepatenkinti arba jiems ko nors trūksta, jie ne tyli, o aiškiai išreiškia savo nepasitenkinimą. „Apotheka Vaistinė“ atstovai surinko svarbiausią informaciją apie tai, ko reikia silpniems ir trapiems nagams.

Vasarą lepinantys saulės spinduliai, sodo darbai ir sultingų uogų rinkimas vilioja darbščias, o svarbiausia – visada plikas rankeles. Žinoma, malonu pasikaitinti šiltoje saulutėje, bet ji taip pat džiovina odą ir spartina senėjimo procesą. Uogos ir vaisiai suteikia būtinų vitaminų, bet prieš tai palieka ant rankų nedidelių žymių. Kad rankos išliktų gražios ir išpuoselėtos, jomis reikia rūpintis.

Apie švelnią priežiūrą

Priimta manyti, kad silpni nagai – kokio nors vitamino trūkumo požymis. Tai gali būti tiesa, tačiau dermatologai mano, kad dažniausiai būna kalti aplinkos veiksniai, kurie kelia grėsmę nagų plokštelių drėgmei. Pavyzdžiui, nuolatinis sąlytis su chemikalais, vandeniu arba sausu oru. Drėgnoje terpėje nagai išbrinksta, džiūdami jie vėl susitraukia. Dėl nuolatinių svyravimų, pereidami iš vienos būsenos į kitą, nagai tampa ploni ir trapūs. Nagus reikia prižiūrėti nuolat ir atsargiai. Tikriausiai dauguma žino, kaip kartais norisi nudraskyti nagų laką, kuris pradėjo luptis. Prašom to daugiau niekada nedaryti! Kartu su laku nusilups ir nago plokštelės sluoksnis, todėl nagas lik neapsaugotas ir susilpnės.

Apie drėkinimą

Yra labai daug priemonių trapiems nagams stiprinti. Dažniausiai tai būna nagų lakas ir jo valikliai, kuriuose yra daug vitaminų, keratino ir natūralių aliejų. Nagų stiprinimo priemonės apsaugo nago plokštelę nuo aplinkos veiksnių poveikio ir padeda išsaugoti jos drėgmę.

Tiesa, jeigu jas naudojate reguliariai ir labai ilgai, efektas gali būti priešingas: nago kryžminės jungtys tvirtėja, tačiau jo elastingumas mažėja. Pernelyg sukietėję nagai pradeda greičiau lūžinėti. Svarbiausias nagų priežiūros veiksnys – nuolatinis jų drėkinimas. Tam reikia nuolat naudoti nagų aliejų ir rankų kremą. Nakčiai labiau tiks riebesnis maitinamasis kremas, o dienai – lengvesnė emulsija su apsauga nuo saulės, kad rankos būtų apsaugotos nuo UV spindulių poveikio, labiausiai skatinančio senėjimą.

Ilsėdamiesi šiltuose kraštuose, išnaudokite galimybę paplaukioti sūriame jūros ar vandenyno vandenyje. Mineralinės druskos gali sustiprinti net silpniausius ir trapiausius nagus. Namie taip pat darykite nagų voneles su jūros druska.

Vitaminai

Nagai, kaip ir plaukai, yra paskutinė kūno dalis, gaunanti maistinių medžiagų, kurios dalyvauja apykaitos procesuose. Vadinasi, jie gauna tai, kas lieka nuo gyvybiškai svarbių organų ir audinių aprūpinimo. Ir, jeigu to nepakanka, nagai nukenčia: tampa trapūs, skilinėja ir sluoksniuojasi. Medžiagos, kurios turi didžiausią įtaką nagų sveikatai, yra biotinas, geležis, cinkas bei vitaminai A, B, C, D ir E.

Nagų sveikatai ir išvaizdai didelę reikšmę turi ir geležies trūkumas. Laimei, vaistinėse galima rasti įvairių vitaminų ir mineralų kompleksų, kurių sudėtyje yra nagų sveikatai būtinų medžiagų.

Graži forma

Nagų dildė – ne pjūklas! Braukydami ja pirmyn atgal, jūs gadinate nagus, todėl jie gali imti lūžinėti. Gludinti nagus reikia viena kryptimi, nuo krašto link centro, ir daryti tai kuo rečiau.

Geriau naudotis stiklinėmis dildėmis. Dildę visada laikykite 45 laipsnių kampu nago atžvilgiu, kad nago plokštelė nepradėtų sluoksniuotis.

Nagai, kuriems suteikiama kvadratinė forma, lūžta greičiau. Jeigu jūsų nagai trapūs, rinkitės apskritą arba migdolo formą.

Odelių priežiūra

Svarbiausios naminio manikiūro taisyklės: negalima savarankiškai kirpti odelių, kad nago šaknis neliktų be apsaugos nuo bakterijų; oda aplink nagą džiūsta ir blogiausiu atveju gali prasidėti uždegimas. Odeles reikia atsargiai nustumti mediniu pagaliuku. Jūs aiškiai pajusite, kad reguliariai drėkinamos nagų odelės netrūkinės ir išliks minkštos bei glotnios.

Atostogos ir oras

Lakas, žinoma, apsaugo nagus nuo perteklinio drėgmės praradimo. Bet labai ilgai lako sluoksniu padengti nagai negali kvėpuoti, tampa sausi ir trapūs. Baltos ir šerpetojančios dėmės ant nagų rodo, kad jūs persistengėte su laku.

Reikėtų mažiausiai savaitę per mėnesį suteikti nagams atostogas nuo lako. Nagų lakas ant rankų gali likti iki dviejų savaičių, ant kojų – iki mėnesio.

Laikotarpiu „be lako“ nagus reikėtų palepinti specialiomis priežiūros priemonėmis, pavyzdžiui, geliais ir aliejais. Jie drėkina ir maitina nagus, suteikia jiems daugiau elastingumo ir tvirtumo.

Apie efektyvią apsaugą

Tie, kurie lakuoja nagus, neturi pamiršti apie lako pagrindą. Pirma, tai padeda manikiūrui ilgiau išlikti gražiam. Antra, nagas yra apsaugomas nuo pigmentacijos (nuo tamsių lako spalvų nago plokštelė gali pagelsti). Trečia, tokiu atveju spalvoto lako sluoksnis labiau sutvirtėja.

Viršutinis lako sluoksnis suteikia manikiūrui blizgesio ir apsaugo nuo įtrūkimų. Jeigu manikiūras pasidarė blankesnis, padenkite nauju viršutiniu lako sluoksniu ir pamatysite, kaip nagai vėl sužvilgės.

Mažiau mirkti vandenyje ir tvarkytis

Ilgai būnant vandenyje, nagai pasidaro minkšti ir trapūs, tuomet juos lengva pažeisti. Šiltas vanduo suminkština ir šviežiai padengtą laką, kuris dėl to greitai nusilupa nuo nagų.

Manikiūro meistrai rekomenduoja vengti sąlyčio su karštu vandeniu šešias valandas po manikiūro. Todėl neverta iš karto po apsilankymo pas meistrą eiti į SPA, pirtį, vonią arba imtis aktyviai tvarkyti namus. Geriau tiesiog mėgaukitės gražių rankų vaizdu. O jeigu imsitės plauti indus arba nuspręsite su šluoste prasieiti per kambarį, nepamirškite užsimauti guminių pirštinių!

5 patarimai, kad nagai būtų gražūs:

  • Kad lakas greičiau džiūtų, nulakuotus nagus įmerkite į ledinį vandenį.
  • Kad nagai būtų nepriekaištingai švarūs, patrinkite juos citrinos skiltele arba citrinų sultimis, kurios yra puikus natūralus baliklis, pašalinantis sodo darbų žymes ir nuvalantis uogų dėmes.
  • Kad nagai būtų tvirti, kas vakarą tepkite juos kokosų, alyvuogių arba kviečių aliejumi.
  • Kad pagalba visada būtų po ranka, nepamirškite į kelionę pasiimti dildės ir rankų kremo, ypač jeigu ketinate skristi, nes lėktuve oras greitai išdžiovina nagus.
  • Kad nagai neišsausėtų, rankoms pamirkus vandenyje, visada naudokite drėkinamąjį kremą. Rinkitės priemonę su vaisių rūgštimis, šlapalu arba gliceroliu.